Şafak her ne kadar zengin olursa olsun elbet bir gün iflas etmeye mahkumdur.

Gençlik dediğin nedirki çabuk biten bir tatil; Askerlik dediğin nedirki gençliği öldüren bir katil.

Vatan uğruna can vermeyi bilenlerindir.

Dağlara çizmişler resmimi komando koymuşlar ismimi belki birgün geri dönemem diye göndermişler sana resmimi. Dağlarda çiçekler soldu zaman göklere bulutlar doldu zaman yağmurlar sel olup aktığı zaman inanki bir tanem ben ağlıyorum..

Mehtap gibi kızın olacağına Şafak gibi oğlun olsun.

Öyle masum durduğuma kanma sakın tezkerem 460 olsada "FİRARIM" yakın

Biz komando değilizki her dağda leşimiz olsun biz bahriyeli değiliz ki her limanda sevgilimiz olsun biz jandarma değiliz ki sırtımızda çantamız olsun biz TOPÇU yuz kızım bırak bizimde havamız olsun

Sevme kızım ben 'ASKERİM' ben toz toprak kokarım. Elini uzatsan silah gibi tutarım benim gözlerime bakma sana düşman gibi bakarım ben uyku nedir bilmem geceleri nöbet tutarım gece gelme bana parola işaret sorarım ben disko dans bilmem yürüyüş kararı sayarım. Çünkü ben TOPÇU'yum. Elbet biter sayılı günler

Bir Yerin Adına Denince Türk ülkesi Gözüm Bayrak Arar Kulağım Ezan Sesi!
Uğruna ölmekse eğer seni yaşatmak bin defa ölürüm de adına leke sürdürmem. Gururdur namustur bayrak ve sancak Aksa da kanım korkma; haini güldürmem!

Tarihim Şerefim Şiirim Her şeyim Yer yüzünde yer beğen nereye dikilmek istersen söyle seni oraya dikeyim! TÜRKİYEM

Sahipsiz vatanın batması haktırsen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır..!

Vatan namustur Vatan şereftir
Vatan korunacak tek hedeftir.

Vatan sevdadır Vatan aşktır
Vatan için fedakarlık bir başkadır.

Vatan candır Vatan kandır
Vatana sahip çıkmak imandandır

Dalgalan Sende Şafaklar Gibi Ey Şanlı Hilal

Devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak lazım.
Necip Fazıl Kısakürek

Millete hizmet etmek istiyorsan elinden gelen işle başla....
İsmail Bey Gaspıralı

Göz günah işlemişse onu su ile yıkayamazsınızonu ancak gözyaşı temizler.
Mevlana

Sen ne kadar bilirsen bilSenin bildiğin karşındakinin anladığı kadardır.
Mevlana

karşındaki kişi hem akıllı ve hem de çalışkan ise taktir etakıllı ama tembel ise ikaz etakılsız ama çalışkan ise dikkat et hem akılsız hem tembel ise imha et

ve tarih bir günacz içinde kıvrana kıvrana; şehadete susamış bir ülkücüden daha müthiş bir silahın keşfedilemediğini yazacaktır

Kanına İsyan Etme Küçüğüm
Gün Olur Genlerin Hesap Sorar Senden

İnsanın hayatı soruyla başlar soruyla biter: “Adını ne koydunuz” dur ilk soru; “Merhumu nasıl bilirdiniz “ dir son soru. ( M. Ali Başarır)

Kılıçla alınan vatan para ile satılmaz. 2. Abdülhamid

vatanımın sınırları kars'tan başlayıp edirne'de bitmezAzerimin hürriyet hürriyet diye doğduğu yerden başlar taaa viyana'da biter.......

Vatan için ölmek de var fakat borcun yaşamaktır.
Tevfik Fikret

Daglara çizmisler resmimi KOMANDO koymuşlar ismimi.
Güçlüyüz cesuruz hazırız KOMANDOYUZ.
Denizci degilizki her limanda sevgilimiz olsun
havacı degilizki uçankuşlar yarimiz olsun
biz KOMANDOYUZ eşkıyalar korksun.
Korkusuzdur dağların efesi titretir haini KOMANDONUN sesi madalya gibi duruyor başında kahramanlık timsali beresi.
Havada karada denizde her yerde KOMANDO.