Gümüşhane Üniversitesi Rektörlüğü çeşitli birimlerde istihdam edilmek üzere 9 yardımcı doçent alacak.

Gümüşhane Üniversitesi Rektörlüğünün öğretim elemanı alımına ilişkin duyurusu bugünkü bazı gazetelerde yayımlandı.

Duyuruya göre Mühendislik Fakültesinin jeofizik harita ve yazılım mühendisliği İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin işletme Sağlık Yüksekokulunun sağlık yönetimi bölümü Gümüşhane Meslek Yüksekokulunun ise bitkisel ve hayvansal üretim ile veterinerlik bölümleri için toplam 8 yardımcı doçent istihdam edilecek.
Adaylarda fakültelerin veya 4 yıllık yüksekokulların ilgili bölümlerinden mezun olmaları (yurt dışından alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış olması) şartı aranacak.

Başvurular 15 gün içerisinde Gümüşhane Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığına yapılacak.

Yardımcı doçent kadrolarına başvuracakların yabancı dil sınav yeri ve tarihleri daha sonra tespit edilip adaylara ayrıca bildirilecek.

Söz konusu alıma ilişkin detaylı bilgi Gümüşhane Üniversitesinin Gümüşhane Üniversitesi adresinden temin edilebilecek.