Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  0
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: Outlook express hotmail ayarları

Never come back ~~ LaFontaine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1419

Standart Outlook express hotmail ayarları

ADIM 1:

Outlook Express programını açınız. ('Başlat' menüsündeki 'Programlar' sekmesinden ulaşabilirsiniz.)
    ADIM 2:

Program açıldıktan sonra üstteki menü çubuğunda bulunan Araçlar menüsü altındaki Hesaplar sekmesini tıklayınız.

ADIM 3:

Açılan Internet Hesapları penceresindeki Ekle menüsünden Posta sekmesine tıklayınız. Bu işlemi yaptığınızda karşınıza 'Internet Bağlantı Sihirbazı' başlıklı bir pencere gelecek.

ADIM 4:

Görünen Ad bölümüne adınızı ve soyadınızı görünmesini istediğiniz haliyle yazıp İleri düğmesini tıklayınız

ADIM 5:

Bu bölümde e-posta adresinizin tamamını giriniz ve İleri düğmesini tıklayınız

ADIM 6:

Öncelikle Gelen Posta Sunucum Bir .... Sunucusudur bölümünü POP3 seçiniz.
    !!!!
    Genel Sunucu Postası : pop3.live.com
    Giden Sunucu Postası : smtp.live.com
    yazıyoruz ve devam ediyoruz

ADIM 7:

Hesap Adı bölümüne E-Posta Adresinizin tamamını Parola bölümüne de Parolanızı küçük büyük harf kullanımına dikkat ederek girip İleri düğmesine tıklayınız.
    Eğer Parolayı Anımsa seçeneğini işaretlemezseniz posta kutusundan iletilerin alınması sırasında size parolanız sorulacaktır. Kendinize ait bir bilgisayarda bu hesapları kuruyorsanız bu seçeneği işaretlemeniz önerilir.

Son düğmesine tıklayarak hesabınızı oluşturabilirsiniz.

ADIM 9:

Adım 2'de yaptığınız gibi üstteki menü çubuğunda bulunan Araçlar menüsü altındaki Hesaplar sekmesini tıklayınız. Açılan Internet Hesapları penceresinde daha önce kurduğumuz hesabı seçip Özellikler düğmesine tıklayınız.

Adım 10
    Gelişmiş sekmesinde Gelen Sunucu (POP3) : 995 olarak değiştiriyoruz. Bu sunucu şifreleri bir bağlantı (SSL) gerektirir. 'i tıklıyoruzGiden sunucusu (SMTP): 25 olarak değiştiriyoruz ve Tamam diyoruz.

Artık hotmail.com uzantılı mail adresimiz Outlook kullanımı için hazırdır.

www.foruminci.net

Logic@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    1

Sosyal Aglarim

Follow Logic@ On Twitter
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Mail gönderiminde sorun yaşamamanız için giden posta sunucusu ''SMTP'' portunu 25 değil 587 yapmanızı öneririm. Türk telekom aldığı bir kararla spam mailleri engelleyebilmek için 25 numaralı portu bloke etmiş onun yerine 587 numaralı port kullanılmaya başlanmıştır.

Üstüne imza tanımam!!

Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.

www.foruminci.net

Bu Konudaki Etiketler