İKİZLER burcunda yolculuğuna devam eden aşk ve ilişkilerimizden sorumlu uyum yeteneğimizi ve sevme-sevilme tarzımızı yansıtan VENÜS gezegeni 13 Mayıs 2020 den itibaren gerileme hareketine başlayacak. Bir gezegenin gerilme hareketi yapması o gezegene dair konularda aksamalara duraksamalara ve sorunlara neden olur. Söz konusu gezegen VENÜS olunca da konu başlığımız ikili ilişkilerimiz hayatımızdaki huzur ve denge sağlama ihtiyacı; Venüs’ün retro yaptığı süreçte sekteye uğramaya başlayabilir. Dış dünyada VENÜS’ün ifade ettiği dengeli ve sağlıklı ilişkileri aşkı değer verdiğimiz şeyleri ve onlara dair aradığımız karşılığı bulmak zorlaşır aldığımız yanıtlar bizi tatmin etmez ilişkilerde aksayan yanlar daha bi görünür olmaya başlar.

İkizler burcundaki VENÜS ilişki içerisinde aynı dili konuşuyor olmanın sevilesi bi durum olduğunun altını çizer. İlişki içinde diyalog halindeyken düşünceler paylaşılırken fark edilen bazen garipliklerin yaşandığı şaşırtıcı eş zamanlı durumların arka arkaya geldiği ve en sonunda “nası olur?” dediğiniz şaşırıp kaldığınız ilginç ve sürekli merakınızı uyaran ilişkiler VENÜS’ün İkizler burcundaki marifetidir. Beni anlıyorsan ben de seni anlıyorsam tamamdır kafaca uyuyorsak birbirimize eğer geri kalanı da bi şekilde hallederiz derken çok ama çok önemli bir ayrıntıyı atlar VENÜS ikizler burcunda: aşk kafa işi değil yürek işidir 🙂 Akıldan önce kalplerin aynı titreşimde atıyor olması ortak beğenilerin yarattığı sevgi duygusu atlandığında ise ilişkide huzursuz bi durum ile karşı karşıya kalmak mümkündür zira ilişkideki derinlik ve koşulsuz sevgi kabul empati ve affedicilik aklın tuzağına çarçabuk takılabilir. Birini düşünerek sevemezsiniz sevgi karşılığını bir süre sonra akıldan değil kalpten bulmaya çalışacaktır zira. Bin kere “seni seviyorum” deseniz de o cümle eğer gerçekten kalpten kopup gelmedi ise hiçbir anlamı olmayacaktır.

Venüs İkizler burcunda iken onun hareketlerinden sorunlu olan gezegen MERKÜR olarak öne çıkacaktır. Mayıs ayı sonuna dek MERKÜR İkizlerde kendi burcunda güçlü olacak ama sonrasında MERKÜR de duygusal bir burç olan YENGEÇ e girecek 28 Mayıs – 18 Haziran arasında bu burçta o da gerileme yapmaya başlayacak. Elbette bu süreç VENÜS retrosunun en zorlu günleri olarak karşımıza çıkacak. İlişki sorunları her türlüsü ile karşımıza gelecektir karşılıklı iletişim kanallarını tıkayabilecek türden sorunlar geçmişten bu zamana dek gelen konuşulmayan üstü örtülü kalmış bir çok problemler yüzeye çıkarak bizlerden çözüm bulmamızı isteyecektir.

Venüs retro yaptığı sürecin neredeyse yarısında NEPTÜN ile sert açı ilişkisi içerisinde olacak. Haziran ayı başına kadar olan bu zaman zarfında istikrarsızlığın ilişki adına kurduğumuz hayallerin gerçekleşmesi önündeki engellerin kolaylıkla aldatabileceğimiz ya da aldatılabileceğimiz durumların habercisi gibi. Gözü kapalı bir şekilde sisli puslu yollarda sevgiyi arayacak aramızdan bazıları. Etki altına kalmaya en açık olduğumuz bu zaman diliminde bazen kurban bazen de kurtarıcı rolleri biçeceğiz kimi zaman kendimize. İlişkide huzursuzluklar belirsizlikler gerçekleşmesi çok zor olan beklentiler ve bunun yarattığı hayal kırıklıkları sosyallikten uzaklaşma ve beraberliklerde sevgi dilinin artık rahatça konuşulmadığı durumlar VENÜS retrosunun genel getirileri arasındadır. Güvenilmez birliktelikler yaşamaya en açık olduğumuz bu süreçte yeni bir ilişkiye başlamak var olan ilişki adına yeni bazı kararlar alıp uygulamaya koymak çok akıllıca bir durum değildir. Bir süre sonra Venüs normal hızına kavuştuğunda verdiğimiz kararların pişmanlığı ile karşı karşıya kalmak mümkün. Ancak sorunları masaya yatırıp yapabiliyorsak eğer olgun bir bakış açısı ile yeniden yaşananları ele alarak sorunun kendi payımıza düşen kısmını keşfetmek de Venüs retrosunun getirdiği harika bir şifalanma sürecidir.

• Bu ilişki yaşamımda ne kadar yer kaplamakta? Ben O’na O bana gereken sevgiyi özeni alakayı verebiliyor mu?
  • Söylediklerim bu ilişkide beklentilerimi ifade ederken kullandığım sözcükler tam olarak karşı tarafa ulaşıyor mu? Kendim konuşup kendim mi dinliyorum?
  • Bu ilişkide ne değişmeli? Değişen koşullarhayat tarzları içerisinde bu ilişki kendi kendini yenileyebildi mi?
  • Sıkıldım mı bu ilişkiden? İlginçliğini kaybetmiş olabilir mi? İlk başlardaki renkli ve hareketli yapısı çok mu durağanlaştı ve bu durum bana artık hiç heyecan vermiyor?
  • İlişkimizde aynı dili konuşabiliyor muyuz? Birbirimizi dinleyebiliyor muyuz? Dinlediğimizin ne kadarını anlıyoruz?
  • Bu ilişkide neyi yapsam “çok akıllıca ve çok mantıklı” olurdu?

İkizler burcunda gerileyen VENÜS size bu soruları sordurabilir aradığınız yanıtları önce kendiniz bulmak durumundasınız.

Dedik ki bir gezegen retro yaptığında o gezegenin dış dünyada ifade ettiği karşılığı bulmamız zordur. Bunun da anlamı gezegenin anlattığı konuyu önce kendi içimizde keşfetmektir. Venüs retrosu bu türden sogulamalar yapmak için bizi kendi içimizde bir keşfe çıkartacaktır. Yoldan çıkmış sınırı aşmış görmezden gele gele bir dizi sorunun dağ gibi karşımızda olduğu ilişki problemlerimiz bu süreçte çözülmek için gündeme gelebilir.

VENÜS retrosu yaşanırken 2 tane çok önemli tutulma yaşayacağız. Ay Düğümlerinin de burç değiştireceği bu süreçte ilişkilerimiz ve değer yargılarımız çok ciddi bir revizyondan geçecektir elbette. Ay düğümlerinin bu geçişini ve anlattıklarını buradan okuyabilirsiniz KADERSEL YOLUMUZDA YENİ BİR SAPAK: AY DÜĞÜMLERİ İKİZLER- YAY BURÇLARINDA 5 mayıs 2020- 18 ocak 2022 Özellikle 5 Haziran 2020 de 15 drc YAY burcundaki AY Tutulması sırasında retro VENÜS baş rolde olacak. Ardından gelen 0 derece YENGEÇ burcundaki Güneş tutulması da sadece VENÜS ün değil onun dizpozitörü durumunda olan YENGEÇ burcundaki MERKÜR’ün Satürn’ün Plüton ve Jüpiter’in de retroları eşliğinde gerçekleşecek. Oldukça kadersel süreçlerin yaşanacağı bu zaman diliminde bazı ilişkiler tarihin tozlu raflarına kalkarken bazı ilişkiler gereken revizyonu yaptıktan sonra yoluna devam edecek.

VENÜS retrosundan en çok etkilenecek kesim doğum haritasında özellikle VENÜS’ü ve diğer kişisel gezegenleri önemli noktaları DEĞİŞKEN BURÇLARDA olanlar yani İKİZLER- YAY-BAŞAK VE BALIK vurgulu doğum haritaları. Ayrıca yılı fark etmeksizin 24 Şubat- 11 Mart 25 Mayıs- 12 Haziran27 Ağustos- 14 Eylül 26 Kasım- 13 Aralık tarihleri arasında doğmuş olanlar da VENÜS retrosundan etki alacaklar.