CHP'li belediyelere corona virüsü dayanışması için bağış izni verilmezken İsmailağa Cemaati bağış toplamaya başladı. İsmailağa Cemaati de İBAN verdi

İçişleri Bakanlığı yayınladığı genelge ile belediyelere bağış yasağı getirilirken AKP'ye yakınlığı ile bilinen İsmailağa Cemaati bağış toplamaya başladı. İBAN numarası yayınlayan cemaate bağış toplaması için izni verildi CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır “İsmailağa ve benzeri Cemaatler kamu kurumu ve yerel yönetim olan belediyelerden daha güvenilir ve daha ciddi kuruluşlar mıdır?” dedi.

Başarır İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından cevaplandırılması istemiyle TBMM’ye önerge verdi ve “Belediyelere yasa gereği müfettişler gönderip inceleme yaptırırken İsmailağa ve benzeri Cemaatlere ait derneklere de aynı şekilde denetimler yapılmış mıdır? Yapılmışsa hangi tarihlerde hangi cemaatlere ait kuruluşlara yapılmıştır?” sorusuna yanıt istedi.

İSMAİLAĞA İBAN VERDİ

Başarır “Covid-19 virüsü nedeniyle Ankara ve İstanbul başta olmak üzere CHP'li belediyelerimiz yardım kampanyası düzenlemiş ancak İçişleri Bakanlığı CHP'li Belediyelerin gerekli izinleri almadığını öne sürerek kampanyayı durdurmuştur” dedi ve şunları söyledi:

*CHP'li belediyelere izin verilmezken AKP iktidarına yakın İsmailağa Cemaati'ne ait derneğe Covid-19 virüsü nedeniyle halktan bağış toplamasına izin verilmiştir.

*Söz konusu dernek de sosyal medyadan duyurusunu yapmış ve kumanya bedelini 100 TL göstererek toplanacak yardım için İBAN hesabı paylaşmıştır. CHP'li belediyelere karşı izlenen söz konusu tutum ile Cemaatlere karşı izlenen tam tersi tutum akıl ve mantık dışıdır.

Sözcü