Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  0
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 5 ve 5

Konu: Seviye Belirleme Sınavı kaldırılacak mı?

Blah Blah Blah!!!!
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    206

Wink Seviye Belirleme Sınavı kaldırılacak mı?

Eğitim yap-boz tahtasına çevrildi. 3 yıl önce büyük tartışmalarla başlayan SBS yeniden incelemeye alındı.
    Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu üç yıl önce değişen ortaöğretim kurumlarına geçiş sınavını gelen eleştiriler üzerine yeniden incelemeye aldı.
    Özel Yabancı Okullar Sınavı’nı kaldırma kararı alan Bakan Çubukçu her yıl sonu yapılan Seviye Belirleme Sınavı’nın (SBS) da yeniden değerlendirilmesi için bürokratlarından çalışma istedi.
    Her bakan döneminde yeniden gündeme gelen sınav sistemi bir kez daha MEB’de tartışma konusu oldu. İlki 2008 yılında yapılan SBS yoğun şikâyetler ve dershanelere yönelimi durduramaması nedeniyle tekrar incelemeye alındı.
    Bakan Çubukçu özel okul yöneticilerine 6 7 ve 8’inci sınıfta yapılan SBS’yle ilgili kamuoyundan eleştiri aldıklarını söyledi. Katıldığı her ortamda çocukların çok fazla sınava girdiği yönünde şikâyet aldığını anlatan Çubukçu bu nedenle de SBS’nin de artı ve eksileriyle bakanlıkta yeniden değerlendirmeye alınmasını istedi. Çubukçu sınav sisteminin değerlendirilmesi için genel müdürleriyle görüşmeler yapıyor.
    Nor Par

Jan Jan

Yeni Üye Manidar.Ömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    13

SBS Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kaldırıldı ve şahsi kanaatimce çok doğru bir karar alındı.

SBS'den kazançlı çıkanlar dershaneler oldu.Fakat ülkemizin eğitim sistemine baktığımda çok büyük yetersizlikler görüyorum.SBS sadece 3 yıl uygulandı fakat o 3 yılın öğrencileri deneme tahtası oldu.SBSçocuğu ve onun sağlığını yok sayan çok tehlikeli bir sistemdi.

Kaldırılmasına çok sevindiminşallah birdaha böyle manasız olaylar olmaz.

www.foruminci.net

Logic@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    1

Sosyal Aglarim

Follow Logic@ On Twitter
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Eğitim sistemimiz malesef deneme tahtası olmaktan bir türlü kurtulamadı. Her gelen bakan kendi kafasına göre birşeyler yapıyor her sene eğitim sistemi sil baştan değişiyor. Bu şartlarda çocuklardan başarı elde etmekte hayal oluyor.
    Türkiye içi istatistiklere bakarsanız herşeyi güllük gülistanlık gösteriyorlar. Başarısız öğrenci sayısının az olması o öğrencilerin bilgili olduğu anlamına gelmiyor. Uluslar arası yapılan bilgi derecelendirme sınavlarında Türkiye olarak sonlarda yer alıyoruz ancak gerek basın gerekse bakanlık olarak bu konuyu kimse gündeme getirmek istemiyor.
    Bilgisiz çocukları sınıf geçirerek başarı seviyesini yüksek gösterip göz boyuyorlar..

Üstüne imza tanımam!!

Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.

www.foruminci.net

ғαŕz-ι мαѕαL˚ JuNi@R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    6
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    927

Ve biz bile bu sisteme ayak uyduramazken yaş itibariyle büyük olmamıza rağmen çocuklar nasıl dayansın?
    Günler birbirinin nüshası olarak kaldırılıyor ömrünün tozlu raflarına !

Banned
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    0

o sınavdan geçen biri olarak o sınavı iyi buluyorum.3 sene bir sınav olacağına 3 sene tek tek ol daha rahat.keşke ygs-lys de öle olsa.
    ama sadece sbs yi iyi buluyorum.diğerlerini deil.

Bu Konudaki Etiketler