İşletmelerin amaçları bir işletmenin ulaşmak istediklerini ifade eder.Amaçlar; ne neden. ne zaman nasılhangi kapsamda nerede yapılacak sorularına verilecek yanıtları şekillendirir. İşletmelerin başarılı olmasında ve sağlıklı kararlar alınmasında temel koşul ne yapılacağının bilinmesidir. İşletmelerin genel amaçları kâr elde etmek topluma hizmet etmek işletmenin varlığını sürekli kılmaktadır. İşletmelerin özel amaçları sosyal sorumluluk çevrecilikkaliteli ve nitelikli bir çalışma ortamı çalışanlara daha iyi ücret çevre koşullarına uyumuluslar arası ilişkiler vb.olarak sıralanabilir. İşletmelerin işlevlerini genel veya özel amaçları şekillendirir.

Bu işlevler işletmenin belirli bölümlerinde gerçekleştirilir. Yönetim üretim pazarlama finansman personel muhasebe ar-ge halkla ilişkiler ulaştırma depolama bunlardan başlıcalarıdır. Günümüzdeki gelişmeler işletmecilik işlevleri ve uygulamalarında yenilikleri zorunlu kılmıştır. Klasik işlevlerin yanı sıra çağdaş global ve rekabetçi anlayışın gerektirdiği işlevler de büyük önem kazanmıştır. İnsan kaynakları planlama reklam ve promosyon eğitim kalite kontrol uluslararası ilişkiler çağdaş işletmelerde sürdürülen işlevlerden bazılarıdır. İşletmelerde yukarıda sözü edilen işlevlerden hangilerinin uygulanacağı ya da hangileri için ayrı bölümler açılacağı; üst yönetimin yaklaşımı üretim konusu sektör özellikleri işletmenin içinde bulunduğu özel koşullar büyüklük gibi unsurların etkisi altında kararlaştırılır. İşletmelerin çevresini oluşturan çıkar grupları ile ilişkisi onların beklentilerini karşılama ve faaliyetleri yoluyla onları etkileme biçiminde ortaya çıkar. Her işletme çevresindeki kişi veya kurumlara karşı sorumludur. Bu sorumluluğun gereği olarak bu kişi veya kurumların çeşitli beklentileri ve gereksinmelerini karşılamak zorundadır.İşletmelerin çevre ilişkileri ve sorumlulukları iç ve dış çevre olarak ayrılmıştır. İç çevre unsurları işletmeyi doğrudan etkileyen ve karşılığında işletme faaliyetlerinden doğrudan etkilenen unsurlardır. İşletmelerin iç çevresinde yer alan temel unsurlar; sermaye sahipleri yöneticiler ve yönetilenler yani çalışanlar ve onlardan kaynaklanan yönetim biçimi ya da örgüt kültürüdür. İşletmelerin dış çevresinde; devlet ve yasalar tüketiciler toplum yapısı ve kültürü rakipler tedarikçi işletmeler diğer işletmeler ve tüm bu unsurların bir arada oluşturduğu piyasa koşulları yer alır.

İşletmeler birbirinden farklı yapı ve özelliklere sahiptir. İşletmelerin gruplandırılmasında geçerli olan ölçütler; mal ve hizmet türü üretim araçlarının mülkiyeti hukuki yapıları ulusal kökeni işletmeler arası anlaşmalar ve diğerleridir.