Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  0
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 ve 1

Konu: Dumlupınar Üniversitesi

Yeni Üye Boone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    19

Standart Dumlupınar Üniversitesi

Dumlupınar Üniversitesi 3 Temmuz 1992 tarih ve 3837 sayılı kanunla kurulmuştur.4 Fakülte ve 2 Enstitünün kuruluşu da aynı kanunda yer almıştır. Daha önce Anadolu Üniversitesi'ne bağlı olarak faaliyetini sürdüren Kütahya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Meslek Yüksekokulu Üniversitenin çekirdeğini oluşturmuştur.

Üniversite 7 Fakülte 3 Yüksekokul 14 Meslek Yüksekokulu ve 3 Enstitü ve 8 Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde yaklaşık 32.000 öğrenci ve 648 öğretim elemanı ile eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Daha önce Anadolu üniversitesi'ne bağlı olarak 1992'de kurulan ve 1993'te Dumlupınar üniversitesi'ne bağlanan Bozüyük Meslek Yüksek Okulu 1993-94 eğitim döneminde açılan Bilecik İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve 1994-95 eğitim yılında açılan Osmaneli Gölpazarı Pazaryeri ve Söğüt Meslek Yüksek Okullarıyla birlikte 2007 yılında kurulan Bilecik Üniversitesi'ne bağlanmıştır.

Üniversitede 28 profesör 11 doçent 193 yardımcı doçent olmak üzere 232 öğretim üyesi ve 205 öğretim görevlisi 265 araştırma görevlisi 54 okutman ve 5 uzman olmak üzere toplam 761 öğretim elemanı görev yapmaktadır.İdari personel sayımız ise 462 ’dir.Üniversitenin Türkiye çapında tanınan bazı önemli akademisyenleri ise Doç.Dr Hüsamettin İNAÇ Prof.Dr Ahmet Karaaslan Prof.Dr Mecit Eş Doç.Dr İbrahim Bakırtaş'tır

Dumlupınar Üniversitesi Öğrenci Portalı
    Dumlupınar Üniversitesi Öğrenci Portalı Mayıs 2008'de Kütahya'da bir ilk olarak kurulandpü öğrencileri tarafından oluşturulan bu sitenin yönetiminide gene okul öğrencileri yürütmektedir. Kuruluş amacı; Kütahya ve Dumlupınar Üniversitesi'nde ki etkinlik haber öğrenci işleri eğlenceler aktiviteler vb. diğer konularda kullanıcıları bilgilendirmek ve kullanıcılarıyla bir üniversite internet topluluğu oluşturmaktır.Ve gün geçtikçe bu site daha da büyümektedir.

Üniversiteye Bağlı Bölümler

Enstitüler
    Sosyal Bilimler Enstitüsü
    Fen Bilimleri Enstitüsü
    Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Fakülteler

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
    Fen Edebiyat Fakültesi
    Mühendislik Fakültesi
    Simav Teknik Eğitim Fakültesi
    Güzel Sanatlar Fakültesi
    Eğitim Fakültesi
    Tıp Fakültesi

Meslek Yüksekokulları
    Kütahya Meslek Yüksekokulu
    Gediz Meslek Yüksekokulu
    Tavşanlı Meslek Yüksekokulu
    Altıntaş Meslek Yüksekokulu
    Domaniç Meslek Yüksekokulu
    Emet Meslek Yüksekokul
    kayırlar Meslek Yüksekokulu

Simav Meslek Yüksekokulu
    Şaphane Meslek Yüksekokulu
    Rektörlüğe Bağlı Birimler
    Enformatik Bölümü
    Yabancı Diller Bölümü
    Türk Dili Bölümü
    Atatürk İ.ve İnk.Tar. Bölümü
    Konu LaFontaine tarafından (22.03.2010 Saat 21:50 ) değiştirilmiştir. Sebep: resmin reklam içermesi

Bu Konudaki Etiketler