Bahar enerjisinin giderek kendisini gösterdiği şu günlerde havaların ısınmasıyla birlikte hepimizin motivasyonu arttı. Kliniğim hastalarım ve dostlarım hepsi baharın gelişiyle bu değişimden şimdiden etkilendiler bile. Bu motivasyon beraberinde değişim ve yenilenme ihtiyacını da getirdi.
Hepimiz yazı çok yüksek enerji ile karşılamak istiyoruz. Özellikle sıcak havalarda daha duru bir cilt ve daha az makyaj için şimdi harekete geçenler yazın rahat edecek.

Botoks
Her zaman her yerde söylüyorum. Mimik kırışıklılarını durdurmanın en etkili ve güvenli yolu botoksdur. Özellikle yazın güneşten dolayı gözlerimizi kısarak baktığımız için mimik çizgileri daha kolay yerleşir. Buna önlem olarak bu zamanlarda yaptıracağınız Botoks size yazın daha pürüzsüz ve genç bir ifade kazandıracaktır.

Koyu renk halkalar için mezoterapi
Hastalarıma uygulamaktan en çok keyif aldığım uygulamalardan biri de gözaltlarına yaptığım mezoterapi. Bu işlemi yaza hazırlık olarak koyu renkli gözaltı problemi yaşayan herkese öneriyorum. Bu uygulama gözaltlarının daha canlı görünmesine ve karanlık görüntünün açılmasına yardımcı oluyor. Dolayısıyla özellikle sıcak havalarda gözaltı kapatıcısı kullanma ihtiyacını azaltıyor.

Gençlik aşısı
Benim yaza girerken kadınlara her zaman önerim “daha az makyaj daha duru bir cilt” şeklinde olur. Bu nedenle de baharda cilt kalitesini artıracak uygulamalara önem veriyorum. Gençlik aşısı belirli aralıklar ile 3 defa uygulanır. İçeriğinde cildin kendi kendini onarması nem ve esneklik vermesi sıkılaşması için gerekli etken maddeleri ve cilt için faydalı vitamin ve enzimleri barındırır. Uygulama sonrası savunma mekanizması güçlenir. Cilt daha parlak yumuşak nemli ve taze görünür. Bu da yazın fondöten kullanma ihtiyacını ortadan kaldırır.