Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  3
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 ve 3

Konu: Facebook'ta Sevgili Bulma Dönemi Başlıyor

Nothing heard/said DilinJokeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    17
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Standart Facebook'ta Sevgili Bulma Dönemi Başlıyor

Sosyal paylaşım sitesi Facebook ağ özelliklerine çöpçatanlık uygulaması ekleyeceğini duyurdu.

Facebook Ürün Geliştirme Bölümü Başkanı Chris Cox şirketin uygulama geliştiriciler için düzenlediği 'f8 Konferansı'nda kullanıcıların ağ üzerinden duygusal birliktelik kurabilecekleri kişilerle tanışmalarına olanak sağlayacak uygulama ekleneceğini açıkladı.

İsteğe bağlı kayıt olacağı yeni ağ özelliği kişinin normal Facebook profilinden farklı bir profil üzerinden çalışacak. Kullanıcının yalnızca ilk adıyla listeleneceği bu profil ve ona bağlı zaman akışı kişinin normal profildeki bağlantıları ve arkadaşları tarafından görüntülenemeyecek.

Ayrıca bu özelliğin Facebook'un normal mesaj uygulaması olan Messenger'dan farklı kendine ait bir mesajlaşma uygulamasını kullanması öngörülüyor.

Facebook Üst Yöneticisi Mark Zuckerberg: "Uygulama kısa süreli birliktelikler için değil uzun vadeli anlamlı ilişkiler kurulmasına olanak sağlamak için" açıklamasında bulundu. Zuckerberg'in sözleri Facebook'un yeni özelliğinin Tinder gibi çöpçatanlık uygulamalarından farklı olacağı düşünülüyor.

Açıklamanın ardından Tinder'ın hisselerinin düştüğü görüldü. Tinder ve başka çöpçatanlık uygulamaları kullanıcıların Facebook'taki profillerini ve ağ bağlantılarını kendi eşleştirme algoritmalarında kullanıyordu. Facebook'un yeni ağ özelliğini şirketin veri güvenliği ve mahremiyetine ilişkin kaygıların gündemde olduğu bir dönemde piyasaya çıkarması dikkati çekiyor.

Facebook son dönemde Londra merkezli veri analiz şirketi Cambridge Analytica'nın Facebook kullanıcılarına ait kişisel bilgileri onların bilgisi dışında edindiği ve bu bilgileri ABD'deki başkanlık seçimleri ve İngiltere'deki Brexit oylaması gibi kritik seçim ve referandum süreçlerini yönlendirmek üzere kullanıldığının ortaya çıkmasının ardından eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Şirket tepkiler üzerine kullanıcıların veri güvenliğini arttırmaya yönelik tedbirler açıklamıştı.

Haberturk
    tüm yaralarım gerçek ama onları bana veren tüm insanlar yalan ..

2. Beğeni Logic@ Bu mesajı beğendi.

www.foruminci.net

Logic@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    1

Sosyal Aglarim

Follow Logic@ On Twitter
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Uzun bir süredir face kullanmıyordum geri mi dönsem napsam ahahaha

Üstüne imza tanımam!!

Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.

www.foruminci.net

4. Beğeni DilinJokeri Bu mesajı beğendi.

www.foruminci.net

MeY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    90
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Ne yapacaklarını şaşırdılar. Sosyal medyadan sıkıldım çokk

6. Beğeni DilinJokeri Bu mesajı beğendi.