Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  2
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: Özdil: Seçimde Kim Kazanırsa Kazansın 25 Haziran’dan İtibaren Devalüasyona Hazır Olun

Nothing heard/said DilinJokeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    17
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Standart Özdil: Seçimde Kim Kazanırsa Kazansın 25 Haziran’dan İtibaren Devalüasyona Hazır Olun

Türkiye'nin en güvenilir kişisi Uğur Dündar'ın moderatörlüğünü yaptığı 'Halk Arenası' gündemi değerlendirmeye devam ediyor... Programın bu haftaki konuklarından kendine has üslubuyla hem güldüren hem de düşündüren cesur kalem Yılmaz Özdil neden erken seçim sorusuna çarpıcı açıklamalarıyla yanıt verdi. Özdil seçimde kim kazanırsa kazansın 25 Haziran'dan itibaren Türkiye'de yaşayan herkesin devalüasyona hazır olması gerektiği uyarısında bulundu.

Cesur kalem Yılmaz Özdil neden erken seçim sorusuna Halk Arenası’nda çarpıcı açıklamalarıyla yanıt verdi…

Özdil; “Nereden buldular bu 24 Haziran’ı diye araştırdım. Araştırırken gördüm ki Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı’nın doğum günü 24 Haziran. Adam tabi bu mühürsüz oyları kabul edince adama jest yapmak lazım. Demişler ki bari bunun doğum gününde yapalım. Unutulmaz bir doğum günü hediyesi vereceğiz kendisine.

YSK Başkanı için aslında şöyle bir ilginç tarafta var. Eğer seçim 2019’da yani bir buçuk sene sonra normal zamanında olsaydı; yılbaşı itibariyle YSK Başkanı’nın görev süresi doluyordu. AKP de bu YSK Başkanı gibi bir adam bulamaz. Dediler ki bu gitmeden biz bu işi bitirelim bakalım” diye konuştu.

Bunların işin latife tarafı olduğunu açıklayan Özdil seçimde kim kazanırsa kazansın 25 Haziran’dan itibaren Türkiye’de yaşayan herkesin devalüasyona hazır olması gerektiği uyarısında bulundu.

Özdil konuşmasına şöyle devam etti;

“Fahiş benzin zamlarına hazır olmaları lazım enflasyona hazır olmaları lazım. Çünkü sadece bu sene dış borç ve cari açık nedeniyle Türkiye’nin 215 milyar dolar bulması lazım. Angela Mergel’i İngiliz Başbakanı’nı IMF Başkanı’nı bir araya getirsen gene de Türkiye’de çözülemeyecek bir ekonomik duvara çarpmış vaziyetteyiz. Yani kendilerine lokomotif olarak benimsedikleri inşaat sektöründe korkunç çöküşler var. Müteahhitlerin kaçmaya başladığı… Türkiye’nin en zengin adamı Murat Ülker borçların ötelenmesini istiyor… Ferit Şahenk gibi AKP’yi neredeyse pohpohlayarak sırtında taşıyan Şahenk borçların ötelenmesini istiyor. Sırf bu iki iş adamının borç öteleme talebi 115 milyar dolar… Dolayısıyla 24 Haziran değil 26 Haziran’da yapalım desek buna bile AKP’nin vakti yok…”

Sozcu
    tüm yaralarım gerçek ama onları bana veren tüm insanlar yalan ..

2. Beğeni Logic@ Bu mesajı beğendi.

www.foruminci.net

Logic@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    1

Sosyal Aglarim

Follow Logic@ On Twitter
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Borçların ödenemeyecek kadar çoksa bankalarla masaya oturup pazarlık edebilirsin. Ancak 3-5 bin TL'lik bir borcun varsa evine haciz gelir.

Daha düne kadar erken seçim isteyen vatan hainidir diyen iktidarın acil bir erken seçime gitmesinde ekonomik sebeplerin ön planda olduğu oldukça aşikar. Batıyoruz ve malesef hepimiz aynı gemideyiz..

Üstüne imza tanımam!!

Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.

www.foruminci.net

4. Beğeni DilinJokeri Bu mesajı beğendi.