Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  0
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: Barzani’den Bağımsızlık Resti

Nothing heard/said DilinJokeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    17
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Standart Barzani’den Bağımsızlık Resti

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani eski Başbakan Nuri El Maliki'nin tekrar göreve gelmesi halinde izleyeceği yolu şöyle açıkladı: "Ben hiç kimseye bakmadan hemen Kürdistan’ın bağımsızlığını ilan edeceğim!"

Mesud Barzani Londra merkezli Şark El Awsat gazetesine verdiği mülakatta tartışma yaratacak açıklamalarda bulundu.
    Eski Irak Başbakanı ve mevcut Cumhurbaşkanı Yardımcısı Nuri Maliki'nin tekrar başbakan olma yollarını aradığını söyleyen Barzani “böyle bir durumun yaşanması halinde bağımsızlığı hemen ilan edeceğini ifade” etti.

Görevden alınan Irak Maliye Bakanı Hoşyar Zebari meselesine de değinen Barzani şöyle devam etti: “Bu meseleyi Başbakan Haydar Abadi'nin elini zayıflatmak için yarattılar. Böylece Maliki'nin tekrar başbakan olmasını planlıyorlardı. Çünkü Musul operasyonunun başarısız olması isteniyordu.”

Barzani “Maliki'nin Irak Başbakanı olduğu saat ben hiç kimseye bakmadan hemen Kürdistan'ın bağımsızlığını ilan edeceğim” derken sözlerini şöyle sürdürdü: “Artık ne yaşanacaksa yaşansın. Maliki'nin hüküm süreceği bir Irak'ta kalmayacağım.”

Başkan Barzani ayrıca “Abadi ve Bağdat'taki yetkililere açık bir şekilde izah ettim. Iraklılar aralarında bir ortaklık kurmakta başarısız oldular. Bu nedenle en iyisi iki iyi komşu olmaktır” dedi.

TRUMP MESAJI: KÜRTLERE DESTEK DEVAM EDER

Barzani 20 Ocak’ta göreve gelen ABD Başkanı Donald Trump ile Irak’taki ‘Kürdistan bölgesi’ sorumluları arasındaki iyi bir diyaloğun devam edeceğini Washington Yönetimi’nin Kürtlere desteğinin devam edeceğine inandığını da sözlerine ekledi.

Sözcü
    tüm yaralarım gerçek ama onları bana veren tüm insanlar yalan ..

www.foruminci.net

Logic@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    1

Sosyal Aglarim

Follow Logic@ On Twitter
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Klavuzu abd olanın burnu boktan çıkmaz yazın bunu bir yere..

Üstüne imza tanımam!!

Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.

www.foruminci.net

Bu Konudaki Etiketler