PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kolay Maç yok

CyberLady™
22.09.2009, 16:15
http://www.webaslan.com/img/3/2009/keita09988.jpg

Kasımpaşa'ya karşı oyuna karşılaşmanın ikinci yarısında oyuna dahil olan Abdul Kader Keita maç sonunda yaptığı değerlendirmede, gerilimi yüksek bir karşılaşma oynadıklarını söyledi.

Kasımpaşa'ya karşı oyuna karşılaşmanın ikinci yarısında oyuna dahil olan Abdul Kader Keita maç sonunda yaptığı değerlendirmede, gerilimi yüksek bir karşılaşma oynadıklarını söyledi.

Oyuna dahil olduktan sonra rakibi ile yaşadığı gerilim için Keita şunları söyledi: "1-0 geridesiniz ve zaten tansiyon yüksek. Bazı şansları değerlendiremiyorsunuz, oyuna hakim olamıyorsunuz, topa hakim olamıyorsunuz ve bazen gerilim yükseliyor. Bu beni konsantre eden şeylerden biri aslında... Zaman zaman gerilimin artması normal. Sancak maç başından beri hep böyle oynuyordu. Benim takım arkadaşıma da sert davranmıştı. Bir yerden sonra bana yaptığı darbeleri göstermem lazımdı. Oyunda kimseye vurmaya izin verilmiyor. Bir sarı kart aldım ama saldırgan değilim. Bir yerde izin verilmeyen sertlikleri göstermem gerekiyordu" dedi.

Teknik Direktör Frank Rijkaard'ın kendisine bu pozisyondan sonra sakin olması gerektiğini belirten Keita, daha sonra oyuna konsantre olduğunu söyledi.

Takım olarak iyi oynadıklarını belirten Keita, "Ben bugün tam da olması gerektiği gibi oynadığımızı düşünüyorum. Oyuna iyi başladık ve pozisyonlar bulduk. Sonra kalemizde bir gol gördük, ondan sonra mümkün oldukça pozisyona girdik ve bunları değerlendirdik" diye konuştu.

Takım olarak kimseyi küçük görmediklerini de belirten Keita, "Rakiplerimize saygı duyuyoruz. Bu maçı zor diye nitelendirmek bence yanlış çünkü tüm maçlarımızın zor olacağını düşünüyorum" dedi.Kaynak: Galatasaray.org