PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lisan Kitapları Ve At evcilleştirme...

CyberLady™
21.09.2009, 19:23
Bu iki konuyu anlatacağım sizlere...

Lisan Yüzüğü bildiğimiz üzere ep(Ejderha Parası) ile alınıyor...Ejderha parası ise ücretlidir.Bu yüzden lisan kitaplarını toplayıp her gün 1 tane okursak bize çok büyük yararı olur.Mesela ben oynadığım tüm serverlerde kırmızı bayraktım.ticareti sürekli mavilerde yapardım.bir şey satacaksam orada fiyatlar daha pahalı oraya giderdim.orda ne hikmetse hep daha iyi itemlerin satıldığını farkettim:)yani benim oynadğım serverlerde öyleydi.ticareti yaparken adamla iletişim kurmamız için ya lisan yüzüğü yada bu skilimizin en az master olması gerekiyo.yanılmıyosan seviye 10 a gelince master oluyordu...

At evcilleştirme ise en az 8 olmalıdır...Yani %80 ihtimal.bunun nedeni ise at çok geç gelir.hele at çağırma yeteneği düşükse...lonca savaşlarında exp(tecrübe)kasarken vs... zamansız yerde gelmemezlik yapıp sizi çileden çıkartabilir...

UZMAN
21.09.2009, 23:02
Bir imparatorluğun lisanını öğrenmeniz için (konuşulanları anlama), o imparatorluğun 20 adet lisan kitabını başarılı okumanız gerekmektedir. Lisan beceriniz M1 olur. Bu kitaplar Level gözetmez. Herhangi bir levelde okunabilir.

Not: M1 olan lisanı anlayabilirsiniz, ama konuşamazsınız… Karşı tarafın sizi anlayabilmesi için, sizin ülkenizin lisanında master becerisine ulaşmış olması gerekir.

Kendi imparatorluğunuzun dilini konuşmak ve anlamak için kitap okumanıza gerek yoktur.:)

CyberLady™
21.09.2009, 23:12
seviye 10 dan kastım 10 kitap başarılı okunmasıydı eye4you isimli suranın bir ss i wardı 9 du lisanı...şaşırdım demekki 10 da oluyo dedim...başka siteye bakmadım kusura bakmayın arkadaşlar...