PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AKP'li başkana yolsuzluk suçlaması

Ötüken
23.04.2011, 15:03
MHP Bursa İl Başkanı Tevfik Topçu, 3 - 4 Temmuz 2011 tarihleri arasında yapılan 'Aşıklar ve Şairler Şöleni' kapsamında aralarında merkez Yıldırım Belediyesi Başkanı Ak Partili Özgen Keskin başta olmak üzere, belediyede üst düzey çalışanların haksız gelir elde ettiklerini iddia etti.

MHP Bursa İl Başkanı Tevfik Topçu, 3 - 4 Temmuz 2011 tarihleri arasında yapılan 'Aşıklar ve Şairler Şöleni' kapsamında aralarında merkez Yıldırım Belediyesi Başkanı Ak Partili Özgen Keskin başta olmak üzere, belediyede üst düzey çalışanların haksız gelir elde ettiklerini iddia etti.
Tevfik Topçu, Yıldırım Belediyesi'ndeki yolsuzluk iddialarına bugün bir yenisini daha ekledi. Geçen 5 Nisan günü, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin hakkında 3 dosya dolusu evrakla yolsuzluk iddiasında bulunan Topçu, "Başkanın 'denetleme yaptırdım' dediği kişi, Yıldırım Belediyesi'nin kadrolu, maaşlı ve doğrudan belediye başkanına bağlı, emrindeki iç denetçilerdir. Belediyenin kadrolu iç denetçisi ne kadar bağımsızdır. Bunu halkının takdirine bırakıyorum" dedi. Ortada belgeli yolsuzluk, usulsüzlük iddialarının bulunduğunu kaydeden Tevfik Topçu, "Bu denetim İçişleri Bakanlığı'nca da yapılmalı. Özgen Keskin'in işine, Yıldırım seçmenine, partisine biraz hürmeti varsa kendi hakkında soruşturma başlatmalı ve aklanana kadar kendi rızası ile görevinden uzaklaşmalıdır" diye konuştu.

"HAKSIZ GELİR ELDE ETMİŞLER"

Yıldırım Belediyesi'nin kültürel etkinlikler çerçevesinde 3 - 4 Temmuz 2011 tarihinde 'Aşıklar ve Şairler Şöleni' düzenlendiğini belirten Topçu, program kapsamında 22 komisyon üyesi ve jüri, 14 onur konuğu, 49 şair ve aşık olmak üzere toplam 85 kişiye
belediye tarafından 94 bin 700 lira ödeme yapıldığını öne sürdü.
Belediye Başkanı Özgen Keskin, belediyede üst düzey çalışanlar ve yakın dostlarına da usulsüz ödeme yapıldığını öne süren Topçu, "Keskin, kurulan komisyonda 3 görev birden üstlendi. Buna karşılık kendisine net 3 bin 500 TL para ödendi. Uluslararası şarkı yarışmasında dahi bu kadar jüri görevlisi yer alıp almadığını bilmiyoruz. Halkın vergileri ile yapılan bu masrafı, yandaş kayırmacılığını, Özgen Keskin'in bu kadar ek gelir elde etmesinin Bursa halkının vicdanın da derin izler bırakacağını biliyoruz" diye konuştu.