PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Galatasaray 2 - FC Tobol 0

BamBam
24.07.2009, 00:04
Galatasaray 2 - FC Tobol 0

Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi ikinci ön eleme turunda Kazakistan temsilcisi FC Tobol ile karşılaştı. Maçı 2-0 kazanan takımımız tur atladı.

İsrail'de oynanan maçta ev sahibi Maccabi Netanya, Sliema Wanderers'ı 3-0 mağlup etti. Böylece üçüncü ön eleme turunda rakibimiz Maccabi Netanya oldu.

Stadyum: Ali Sami Yen
Tarih: 23 Temmuz 2009 Perşembe / 21:00
Hakemler: Antonio Rubinos Perez, Juan Carlos Yuste Jimenez, Marcos Alvarez Moreno, Antonio Mateu Lahoz
TV: Futbol Smart

Galatasaray
Orkun, Sabri, Servet, Gökhan, Hakan, Mustafa, Ayhan, Serdar, Arda, Yaser, Baros

FC Tobol
Petukhov, Chelyadinski, Nurgaliyev, Zhumaskaliyev, Skorykh, Kharabara, Irismetov, Yakovlev, Muhanov, Golban, Bairamov

Gol: 64' Mustafa Sarp, 90+2 Servet

Takımımız, Ali Sami Yen'de yeni sezonun ilk maçı için Arda Turan kaptanlığında, beyaz formasıyla sahada!

1. YARI

1' Ve maça Galatasaray başladı.

4' İlk dakikalarda oyunun kontrolü tamamen bizde.

7' Serdar Eylik'in soldan ortasına uzak direkte Yaser kafayla vurdu, az farkla aut!

11' Maçtaki en tehlikeli pozisyon. Ara pasla Baros savunmanın arkasına sarktı! Ceza sahasının dışına çıkan kaleci yatarak tehlikeyi önledi!

18' Rakip takım bu dakikalarda tehlikeli geldi. Soldan yapılan ortayı karambolde Servet uzaklaştırdı.

21' Yine sağdan Arda ile korner kullandık. Rakip savunma topu uzaklaştırdı.

23' Soldan Arda'nın ortasına penaltı noktası üzerinde yükselen Yaser istediği gibi vuramadı. Aut.

27' Yine rakip ceza alanına yerleştik! Önce sağdan Yaser, sonra soldan Hakan ortaladı ama isabet bulamadı. Seken topa Ayhan uzaktan vurdu, aut...

31' Tobol iki kez soldan tehlike yarattı. İlkinde Orkun köşeyi kapatıp topu kornere çeldi. Bir sonraki hücumda yakın mesafeden kafa vuruşu az farkla auta çıktı.

33' Arda sağdan Yaser'i kaçırdı! Şut pozisyonundaki Yaser'in önünü kapattılar.

37' Arda ceza yayında muhteşem bir topuk pasıyla Baros'u kaçırdı. Kaleci açıyı kapatınca Baros mutlak bir golden oldu!

Bir pozisyon sonra Arda uzaktan kaleyi denedi, kaleci köşeden topu çıkardı!

39' Bu kez soldan Serdar iyi ortaladı, Servet'in kafa vuruşu kalecide kaldı.

45' İlk yarı golsüz sona erdi.

2. YARI

46' Oyuna Tobol başladı. Bu yarıda Yeni Açık tarafına hücum ediyoruz. Yaser'in yerine Kewell oyunda.

50' Kewell uzaktan kaleyi denedi, top savunmadan döndü.

55' Soldan tehlikeli geldi Kazak ekibi. Şutu son anda önledik.

57' Serdar'ın yerine Linderoth oyunda.

64' GOOOOOOOOLLLLL! MUSTAFA SARP ATTI! 1-0 öndeyiz!

75' Oyunun kontrolü yine bizde. Kewell'ın soldan ortasını önlediler.

78' Kewell'ın ortasını kaleci uzaklaştırdı.

86' Son dakikalara rahat bir tempoda giriyoruz. Kewell yine kaleyi yokladı ama kaleci başarılı.

90+2 GOOOOOOOL! SERVET ÇETİN! 2-0 oldu durum!!!!

90+5 Ve maç sona erdi. Bu sonuçla tur atlayan Galatasaray oldu.

MeY
24.07.2009, 00:30
Bugünden beri telefonuma mesajı geliyor yenmiş hadi hayırlı olsun:)

Ötüken
24.07.2009, 09:09
Emrecim öncelikle seni tebrik ederim. :)

Eğer G.Saray bu rakibi eleyemeseydi, ne sen nede G.Saray bir yıl boyunca iflah olamazdı. :)

İyi oldu iyi. Hem ülke puanı hemde G.Saray için.

MeY
24.07.2009, 11:10
Ülke dışındaki maçlarda GSnin yeri bir başkadır bende:)

Logic@
24.07.2009, 13:28
Yabncı takımla olan maçlarda takım tutmuyorum ben hepsinin yeri bir bende:)

Tebrik ederim bu arada:angel:

BamBam
24.07.2009, 16:14
Tşekkürler.. Ben maçı 90 dakika izledim yenmemiz tur atlamamız falan neyse de Arda'yı izlemenizi isterdim.. Resmen futbol resitali sergiledi:D

MeY
24.07.2009, 21:22
Ardanın üzerine çok gidiyorlar futboluyla cevap versin tebrik ederim:)