PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Prof.Dr. Numan Kurtulmuş

Héroes
15.02.2011, 23:45
Prof Dr Numan Kurtulmuş, ülkemizin tanınmış âlimlerinden Cumhuriyet döneminde Latin harfleriyle yazılmış ilk ilmihal kitaplarından "Amentü Şerhi"nin yazarı, İstiklal Harbi gazilerinden merhum Binbaşı Numan Kurtulmuş'un torunu İsmail Niyazi Kurtulmuş ise birçok vakıf ve hayır kurumunun öncülerindendir Babası, merhum Dr
Lisans ve yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde tamamladı ABD'de Cornell Üniversitesi'nde doktora tezini hazırladı ve misafir öğretim üyesi olarak bulundu 1992 yılında iktisat doktoru, 1994 yılında ise İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde doçent unvanı aldı

Yayınlanmış çok sayıda bilimsel makalelerinin yanı sıra "Sanayi Ötesi Dönüşüm" ve "İnsan Kaynakları Yönetiminde Japonya Modeli" isimli basılmış eserleri mevcuttur

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde uzun yıllar Sosyal Siyaset, Çalışma Ekonomisi ve İnsan Kaynakları Yönetimi hocalığı yaptı

1998 yılında aktif siyasete girerek Fazilet Partisi İstanbul İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu üyesi oldu Daha sonra Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini birlikte yürüttü

2004 yılında profesör olan Kurtulmuş, akademik çalışmalarını İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak sürdürmektedir

26 Ekim 2008 tarihinde Saadet Partisi 3 Olağan Kongresinde Saadet Partisi Genel Başkanı seçilen Kurtulmuş yeniden Genel Başkan olarak seçildiği olaylı 11 Temmuz 2010 kongresinin ardından 1 Ekim 2010 tarihinde Saadet Partisi'nden ayrılarak, yeni siyasi hareketine başladı

1 Kasım 2010 tarihinde kurulan Halkın Sesi Partisi'nde siyasete devam eden Kurtulmuş, 1959 Ünye doğumlu, evli ve üç çocuk babasıdır

EĞİTİM

2004- İstanbul Ticaret Üniversitesi- profesörlük ünvanı

1994- İstanbul Üniversitesi- doçentlik ünvanı

1990-1993 - ABD'nde Cornell University New York State School of Industrial & Labor Relations- misafir öğretim üyesi

1988-1989 - ABD'nde Temple University School of Business & Management-lisansüstü çalışmalar

1992 - İktisat doktoru

1984- İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi –yüksek lisans

1982-İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi –lisans

YAYINLAR

Sosyal politika, insan kaynakları yönetimi, küreselleşme, değişim ve yeniden yapılanma, yönetim- organizasyon, çalışma ekonomisi ile ilgili çok sayıda makale

Kitaplar:

Sanayi Ötesi Dönüşüm İnsan Kaynakları Yönetimi Japonya Modeli