PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dede’nin işi bitti!

MeY
29.06.2009, 18:26
Gelecek yılki alacağının tamamını isteyen Aragones, şimdi de olası şampiyonluklar halinde hak edeceği primleri de yönetimden talep edince sözleşmesi tek taraflı feshedildi.

FenerbahçeAragones’in sözleşmesini tek taraflı olarak feshetti. İspanyol teknik adamın Sarı - Lacivertli kulüpten tam 6 milyon Euro tazminat istediği ortaya çıktı. Aragones’in Fenerbahçeli yöneticilere, “Zaten üç milyonu sözleşmem gereği alacağım. Başarı halindeki primleri de şimdiden istiyorum. Belki ben Fenerbahçe ile Turkcell Süper Ligi’nde şampiyon olacaktım, belki de Avrupa Ligi’nde çok başarılı olacaktım. Bu nedenle 3 milyon Euro da bunun için ekstradan istiyorum” diyerek rest çekti. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, İspanyol hocanın restine karşılık büyük şok yaşarken, Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu’na, “Fenerbahçe’nin parasını kimseye yedirmem. Bu adama o kadar para vermem. Ne yaparsan yap, istersen CAS’a gidelim. CAS’ta gerekeni yaparız” dediği öğrenildi. Geçen yıl Fenerbahçe’ye hiçbir başarı kazandıramayan Aragones’in bu çirkin tavrı yüzsüzlük olarak nitelendirildi. Gelişmelerin ardından Sarı-Lacivertli Yönetim’in Aragones’in sözleşmesini tek taraflı olarak feshedip, görevine son verdiği öğrenildi.