PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Oyunculuk gücü ile dizideyim"

Ragnar
01.09.2010, 16:17
Alman televizyonu ARD’de yayımlanan "Tatort" dizisinde komiser rolünü oynayacak olan Sibel Kekilli (30), göçmen kökeni nedeniyle değil, oyunculuğu için bu rolü almış olmaktan mutlu olduğunu belirtti. Kekilli, Hamburger Morgenpost Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, dizide göçmen olmayan, Alman bir komiseri canlandıracağını belirterek, burada Türk ya da Alman olmasının önem taşımadığını, oyunculuğunun önemli görüldüğünü kaydetti.

Dizide 'Komiser Borowski' rolündeki Axel Milberg ile cinayetleri aydınlatacak olan Kekilli, Focus Dergisi’ne yaptığı açıklamada da bir Alman komiseri canlandırması fikrini çok güzel bulduğunu belirterek, "Bu benim Türk kökenimi inkâr ettiğim anlamına gelmiyor, ancak ben bir Alman’ım. Bu, benim oyuncu olarak görüldüğümü gösteriyor" ifadesini kullandı. Milberg de, Kekilli’nin dizinin hikâyesine yeni ve farklı bir renk katacağına inandığını ifade etti.

Almanya’da yaklaşık 40 yıldır yayımlanan Tatort dizisinde Kekilli’nin ilk kez rol alacağı bölüm 24 Ekim’de gösterilecek.