PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jiletle tüy almak !

★☆FEAR☆★
29.08.2010, 21:31
http://mevcut.neteyaz.com/wp-content/fotograflar2/Cilt%20Yapisi.jpg

Herkese en kolay gelen epilasyon yöntemi; jilet kullanmak. Koltuk altı veya bikini bölgesindeki istenmeyen tüyleri kaldırmak için bu yöntem hızlı çözüm olarak bilinmekle beraber, aslında tüyleri besliyor. İki gün bile geçmeden cilt yeniden aynı işleme ihtiyaç duyuyor. Ağdada ise küçük kılları almak mümkün değil. Ağda sonrası cımbızla küçük kıllara savaş açmak hem zaman kaybı hem acıtan bir yol. Jiletin kazıdığı kıllar, her an yeniden çıkmaya hazır olduğu için, aynanın önünde sık sık koltuk altlarını kontrol etmek "tüy kabusunun" bir refleksi.

Denize ya da havuza giderken saatlerimizi tüylerimizle uğraşarak geçirmek, çıktı mı, çıkacaklar mı diye endişelermek, yazın tadını çıkarmayı engelliyor. Ben bu konuda modern yaklaşımlardan uzak kalmamayı öneriyorum. Çünkü çağdaş kadınların çoğu jiletleri ve ağda bezlerini çoktan çöpe attı. Günümüzde tüm bu sıkıntıların alternatifi olarak lazer epilasyon, sonsuza kadar tüysüz kalmanın yeni yolu. Alexandrite lazer, en etkili yöntem olduğu için, çok tercih edilen bir çözüm yolu. Bu lazer, tüylere rengini veren "melanin" adlı boyar madde tarafından emilir.. Bu sayede tüy diplerine kadar ulaşır. Tüy kökünün etrafındaki hücreleri tekrar tüy oluşturamayacak şekilde etkiler.

bu konuda ben değişik bişi söyleyeceğim lütfen kıl köklerini sıkmayın iz kalabilir evet ilaç var ama yine de siz derinizi zedelemeyin

MeY
29.08.2010, 21:35
teşekkür ettik fear sende olmasan.

★☆FEAR☆★
29.08.2010, 21:37
teşekkür ettik fear sende olmasan.
:D yardımım oluyorsa ne mutlu bana:D

тɪʟรıɱ
29.08.2010, 21:43
Lazerde çok pahalı

MeY
29.08.2010, 21:44
arada bilmediğimiz şeylerde söylersen olur tabi neden olmasın

★☆FEAR☆★
29.08.2010, 21:47
aslında hemşerimin dedigi gibi lazer kesin çözüm ama pahalı bizim çevre için ama sanatçılara bak ne agda ile ugrasıyorlar nede epilasyonla hayat onların bence.. erkeklerede göz banyosu yaptırıyorlar.. agdaya hayır lazere evet:D

mey bilmedigin şeyleri sırala elimden geldigince cevaplar araştırırım;):D

тɪʟรıɱ
29.08.2010, 21:49
Milyardan başlıyor lazer ucuz olsa git direk yaptır..

★☆FEAR☆★
29.08.2010, 21:50
fiyatta sorulmuş vay vay:D bendemi lazer yaptırsam acaba sade tüy bayanlarda yok dimi aynı sorun bizdede var:D

MeY
29.08.2010, 21:51
jiletede gerek yok bana göre..erkekler sakal traşında kullansın jileti;)

bilgisayar programcılığı konusunda fazla bilgim yok:angel:

тɪʟรıɱ
29.08.2010, 21:52
fiyatta sorulmuş vay vay:D bendemi lazer yaptırsam acaba sade tüy bayanlarda yok dimi aynı sorun bizdede var:D

Sadece arastırma ucuz olsa lazer en rahatı :)