PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İki Dost

Ötüken
07.03.2009, 14:49
Bir gün bir kurnaz bir saf iki dost varmış.Bir gün kurnaz olan işlerinin bozulduğunu söyleyerek saf dostundan para istemiş.Saf dostuda arkadaşını kıramayıp bütün parasını vermiş.Sonra gelip nişanlısını istemiş saf dostu şaşkınlıkla bakarak dostunu kırmamak için onuda vermiş.Sonra günler geçmiş ve saf dostun işleri bozulup arkadaşından para istemek için işyerine gitmiş.Kurnaz dostundan iş istemiş oda saf dostuna iş vermemiş.Saf dostu yine kızamamış.Yolda üzülerek giderken bir yaşlı adam gelmiş yanına ve saf olan arkadaştan parasının olmadığını söyleyerek ilaç istemiş.Saf olan arkadaşta ilacı alıp yaşlı adamı evine götürüp onunla sohbet etmiş.

Sonra aradan zaman geçmiş yaşlı olan adam ölmüş mirasını saf olana vermiş .Saf olanda birazda dostuna olan kırgınlığından dolayı kurnaz dostunun işyerinin yanında ev almış.Sonra evine yaşlı bir dilenci gelmiş yiyecek ve bir ev istemiş.Saf olanda ev işlerini yapmak şartıyla evine alır.Sonra bunlar aralarında kaynaşırlar.Yaşlı dilenci evlenme zamanının geldiğini söyler saf olanda kimseyi tanımadığını söyler.Yaşlı kadın birisini tanıyorum istersen buluşturayım der buluşurlar anlaşırlar.Büyük an gelir evlilik zamanı çatar ve davetiyeler basılır.Saf olan dostunun unutamaz ve onada davetiye yollar.Düğünde saf olan dayanamaz ve mikrofonu eline alır.Söze şöyle başlar:
Benim bir dostum vardı,para istedi,tüm paramı verdim.Nişanlımı istedi içim kanaya kanaya onuda verdim.Sonra işlerim bozulunca iş istedim vermedi.İşte biz böyle arkadaşız diye anlatır.

Sonra kurnaz olan dayanammaz ve oda mikrofunu eline alır ve şöyle der:
Ben dostumdan nişanlısını istedim,çünkü o kız dostuma göre değildi.Dostum saf olduğu için ancak onu böyle ayırabilirdim.Bana iş istemek için geldi vermedim.Çünkü ben dostumu kendi emrimde çalıştıramam dedi.Oyaşlı adam benim babamdı,ölümü yaklaştığı için dostumun yanına ben gönderdim.O dilenci benim annemdi onuda ben gönderdim.Şu anda evlenmekte olduğu kızda benim kız kardeşim onunla evlesin diye ben ikna ettim.!!İŞTE BİZ BÖYLE DOSTUZ!!!diye cevap verir.Mutlu ve sağlıklı yaşa dostum der.

SIRRINI SÖYLEME EMİN OLMADIĞIN DOSTUNA O DA SÖYLER KENDİ DOSTUNA

baytar
28.03.2009, 22:58
wayss... harby dostmuş afern ona :)