PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benitez'in Türkiye aşkı

LaFontaine
21.04.2010, 18:24
http://www.sporx.com/images/17/47/7610_09.jpg

Aroma Erkekler Voleybol Birinci Ligi'nde görevi uzatılmayacağı açıklanan Fernando Munoz Benitez, ''4 yıl boyunca çok mutlu bir dönem geçirdim'' dedi. Benitez, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Arkasspor'da görev yaptığı 4 yılın ardından kulüple ortak olarak ayrılma kararı aldıklarını belirterek, şunları kaydetti:

''Bu 4 yıl hem benim hem de kulüp için önemli bir süreç oldu. Bu noktada her iki taraf için de iyi olacağını düşünerek bu kararı verdik. Şunu söylemem lazım ki, bu 4 yıl boyunca burada, Arkas'ta çok mutlu bir dönem geçirdim. Oldukça başarılı da olduk. Fakat profesyonelce baktığımızda yollarımız bir noktada ayrılmak zorundaydı, ayrı yollarda devam etmek durumundaydık.''

Bundan sonraki süreçte birinci önceliğinin Türkiye'de çalışmak olduğunu ifade eden Benitez, ''Diğer kulüplerde neler olacağını beklememiz gerekiyor. Türkiye'de çalışmaya devam etmek istiyorum. Bunun için de uygun zamanda kulüplerle temaslarım olacak tabii'' dedi.

Benitez, profesyonel hayatında hep erkek takımlarıyla çalıştığını belirterek, ''Elbette önümüzdeki dönemdeki fırsatlara da bakmamız gerekiyor, farklı, bana uygun olduğunu düşündüğüm, yararlı olacağıma inandığım diğer seçeneklere de 'hayır' demem'' diye konuştu.

Kaynak : AA