PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başımız Sağolsun

BamBam
27.03.2009, 16:48
CESETLERE ULAŞILDI
Muhsin Yazıcıoğlu'nun da bulunduğu BBP helikopterinin enkazı 'Kanlıçukur' mevkiinde bulundu.

- Düşen helikopterin enkazını bulan koruculardan biri BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da hayatını kaybettiğini bildirdi.

16:00 - BBP'LİLER MUHABİRLERE SALDIRDI

CNN Türk muhabiri Fatih Portakal: Yukarda konuştuğumuz korucular 5 cansız bedene ulaştıklarını söylemişlerdi. 6 ceset bulunmamıştı umut vardı. Başka bir korucuya Osman Yılmaz'a ulaştık. 6 kişinin cesedine de ulaştılar. Bu cesedin Muhsin Yazıcıoğlu'na ait olduğu anlaşıldı." dedi. Bu sırada BBP'li bazı partililer muhabir ve kameramanlara saldırdı.

16:00 - MUHSİN YAZICIOĞLU'NUN CESEDİNE ULAŞILDI

CNN Türk'te açıklama yapan Fatih Portakal enkaza ulaşan ekiple yaptığı telefon görüşmesinde BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun cansız bedenine ulaşıldığını söylüyor. Osman Yılmaz isimli korucunun da Yazıcıoğlu'nun cansız bedenine ulaşıldığını teyit ettiğini belirtiyor. Enkazın bulunmasından sonra Göksun'daki hareketlilik Tekir'de yaşanmaya başladı.

15:58 - 17 KİŞİLİK EKİP DONMA TEHLİKESİ GEÇİRİYOR

Helikopterin enkazına ulaşan 17 kişilik ekip kar yağışı ve tipi nedeniyle donma tehlisi geçiriyor. Ateş yakıp ısınmaya çalışan ekip donma tehlikesi geçirince dağdan inmeye karar verdi. Yakınlarda 4-5 tane ev gördüklerini belirten ekipte bulunanlar yürümeye başladı.

15:52 - BAKAN ATALAY AÇIKLAMA YAPACAK

Başbakanlık kaynakları, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da bulunduğu helikopterin enkazına ulaşılmasıyla ilgili olarak geniş açıklamanın İçişleri Bakanı Beşir Atalay tarafından yapılacağını bildirdi. Başbakanlık kaynakları, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın, düşen helikopterin enkazının bulunmasının ardından durumu yakından tespit etmek için bölgeye gittiğini ve bir basın toplantısı düzenleyerek gelişmeleri aktaracağını bildirdi. ''Atalay'ın açıklamalarının dışındaki bütün açıklamaların spekülasyon olabileceği, yanlış anlamaya sebebiyet verebileceği, vatandaşların ve basın mensuplarının sağlıklı bilgi edinmek için yapılacak basın toplantısını beklemeleri gerektiği'' ifade edildi.

15:48 - YAZICIOĞLU'NUN CESEDİNE ULAŞILAMADI

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekileri taşıyan ve önceki gün düşen helikopteri bulanlardan korucu Remzi Gök, 5 ceset gördüklerini, ancak bunlar arasında Muhsin Yazıcıoğlu'nun olmadığını söyledi. Remzi Gök, Haber Türk kanalına yaptığı açıklamada, 17 kişiden oluşan ekiplerinin enkazı bulduğunu belirtti. Helikopterin özellikle ön kısmının çok parçalanmış bir halde olduğunu ifade eden Gök, 2'si içinde olmak üzere 5 ceset bulduklarını, ancak Muhsin yazıcıoğlu'nun ölüler arasında olmadığını kaydetti. Kendilerinin de arama sırasında donma tehlikesi geçirdiğini anlatan Gök, enkazın bulunduğu yerin Döngel köyüne yaklaşık 4 saatlik bir mesafede ve zirveye yakın olduğunu söyledi. Çevrede arama çalışmalarının sürdüklerini belirten Kurucuova köyünden olan Remzi Gök, enkazı bulmaları üzerine durumu karokola bildirdiklerini de ifade etti.

15:45 - ALAN HELİKOPTERLER TARAFINDAN TARANMIŞTI

CNN Türk'te canlı yayına bağlanan Fatih Portakal, bölgenin daha önce gece görüşüne sahip helikopterler tarafından tarandığını söyledi. Kendilerinin Tekir'de olduğunu belirten Portakal, sivil savunma ekiplerinin bölgeye gelmeye başladığını söylüyor. Diğer ekiplerin bölgeye yönlendirildiğini ve ekiplerin hemen tırmanışa geçtiğini söylüyor. Serhat Dal ise enkazı bulan 17 kişilik ekibi çıkarmaya çalışıldığını söylüyor. En yakın nereye indirilebileceği üzerinde çalışmaların sürdüğünü ve Kanlıçukur bölgesinin bunun için uygun bir alan olduğunu söylüyor.

15:43 - SİS HAFİF HAFİF AÇILMAYA BAŞLADI

Hava şartları kötü olduğu için havadan ulaşılması zor. Bunun yerine karadan ekipler yola çıktı. Keş Dağı'na karadan ekipler yönlendirildi. Öncelikle mahsur kalan 17 kişi kurtarılacak. Zorlu hava şartları var ve dağlık bir alan.

15:27 - FLAŞ...HELİKOPTERİN YANINDAYIZ 2 CESET VAR

Kahramanmaraş'ın merkez Döngel köyü muhtarı Yılmaz Tilki, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da bulunduğu helikopterin enkazını bulduklarını, içinde donmuş 2 kişi olduğunu gördüklerini söyledi. Muhtar Tilki, Kanal 24 televizyonuna yaptığı açıklamada, saat 06.30'dan itibaren 17 kişilik ekiple arama çalışmalarına katıldıklarını belirterek, ''Kızılöz Yaylası'nı geçip patikaya girdik. Arabadan inip yürümeye devam ettik. Helikopterin enkazını bulduk. Helikopterin düştüğü bölge açık bir alan'' dedi. Kendisinin ve beraberindekilerin de donma tehlikesi geçirdiğini kaydeden Tilki, ''Şu an helikopterin yanındayız. Burası kimsenin arama yapmadığı bir yer. Çok açık bir bölge. Burayı nasıl akıl edememişler, şaşırdık. Parçaları 100-150 metrelik alanda dağınık vaziyette. Üzerinde kar var. Helikopterin içinde 2 kişi donmuş durumda, diğerlerini göremedim. İçeridekilerin birinin üzerinde takım elbise ve turuncu kaban var'' diye konuştu.

15:18 - FLAŞ...3 KİŞİ ÖLMÜŞ, 3 KİŞİ KAYIP

Enkazı Kej Dağı'nın zirvesinde buldular. 17 kişilik korucu ekibi helikopter enkazına ulaştı. Ekipte bulunan Abidin Karataş telefon bağlantısı ile enkaza ulaştıklarını söyledi. Karataş: " Burada sağ yok. 3 kişinin cesedine ulaştık. Diğer 3 kişiyi göremedik.Muhsin Yazıcıoğlu ölenler arasında yok. Nerede olduğu konusunda bilgimiz yok. Helikopter param parça olmuş. Parçaları geniş bir alana dağılmış. Tipi ve kar yağışı var. Biz de burada mahsur kaldık. Ateş yaktık ısınmaya çalışıyoruz. Yardım bekliyoruz. Arama yapılan yerle alakası olmayan bir yer. Artık dönmek isterken başka bir dağlık alandan geçerken gördük. Hiç kimsenin aklına bile gelmez. Helikopterin bulunduğu alan açık bir alan. Her taraftan görülebilecek bir alan. Bu tarafta daha önce arama yapılmamış. Göksun'a çok uzak. Yaylalar bölgesine düşüyor. Helikopter enkazı 50-60 metrekare alana yayılmış.

14:48 - FLAŞ...EKİPLER BÖLGEYE GİDİYOR

İçişleri Bakanı Beşir Atalay helikopter enkazınının bulunduğunu açıkladıktan sonra bölgeye hareket etti. Ayrıca bölgeye çok sayıda arama kurtarma ekibi gönderildi.

14:48 - FLAŞ... FLAŞ... FLAŞ... FLAŞ... ENKAZA ULAŞILDI

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, helikopter enkazının bulunduğu bölgeye hereket etti. Bakan Atalay, hareketinden önce Göksun Kaymakamlığında gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi: ''Sizlere arama-kurtarma çalışmalarıyla ilgili detaylı bilgi verecektim. Ancak ani bir gelişme oldu. Bu nedenle bunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Helikopterin enkazına, şu an bana gelen bilgilere göre ulaşıldı. Döngel köyü Şahinkayası mevkisinde Sisne-Elmalı arasında helikopterin enkazının bulunduğu bilgisi bana geldi. Bakan Atalay, enkazdakilerin sağlık durumuyla ilgili sorular üzerine, ''Enkazın bulunma bilgisi çok yeni. Bu konuda şu anda birşey söyleyemiyorum'' yanıtını verdi. Atalay ve beraberindekiler, daha sonra enkazın bulunduğu bölgeye doğru gitmek üzere Göksun Kaymakamlığından ayrıldı.

MeY
27.03.2009, 17:04
Kriz yönetmeyi bilmiyoruz...

Ötüken
27.03.2009, 17:04
Allah rahmet eylesin. Ölüm Allah'ın emri ama ihmalkarlıklar ortada. Yazıklar olsun diyorum, başka birşey demiyorum.

Ölenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum.

Chekirge
27.03.2009, 18:08
2. susurluk vakası Denilebilir.

Türkiye Muhafazakar Milliyetci Büyük Bir Liderini Kaybetmiştir.Böyle Adamlar Kolay Kolay Dünyaya Gelmez...

Sayın Muhsin Yazıcıoğlu Ve Yanında Bulunan 5 kardeşimize Allahtan Rahmet Sevdiklerine Sabır Diliyoruz

Vatanımız Tek Milletimiz Bir olsun Başımız Sagolsun...

sabojammer
27.03.2009, 19:37
başımız sağolsun Allah rahmet eylesin..

UZMAN
27.03.2009, 21:27
Az Önce Dinlediğim Habere Görede Muhsin Yazıcıoğlunun Cesedine halen ulaşılamadığı bildirildi..

Ölen kardeşlerimize Allah Rahmet Eylesin..