PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Makyajsız Gibi Görünmenin Sırları

тɪʟรıɱ
02.11.2009, 21:06
http://www.bilgiformu.net/galeri/4446069598.jpg

Güzel görünmek isteyen kadının vazgeçilmez tutkusu makyaj Doğru ve dozunda yapıldığında muhteşem sonuçlar doğurur.

Makyajda Doğal Görünmek
2010 yılının kozmetik sloganı doğal makyaj ve naturel renklerin ön planda olacağı; "Full makyajla, makyajsız gibi görünmek"
Kaşlar ve Gözler belirgin olarak ortaya çıkarken, yanaklar ve dudaklarda daha doğal tonlar hakim olacak. Far olarak çok koyu renklerin kullanılmaması ve göz kapağının 1-2 ton daha koyusunun tercih edilmesi tavsiye ediliyor.

Göz Makyajında, Bronz ve Koyu Yeşil Tonlar Kullanın
Çok ince bir eyeliner ve farla yine bir çizgi çizerek farkettirmeden gözleri ortaya çıkarılmalı, yanaklar sanki spor yapmış gibi kesinlikle doğal renginde olmalı ve dudaklar yine doğal, belki dudağın bir iki ton daha koyu renginde olmalı. Bu yılın göz makyajında daha çok koyu yeşil ve bronz tonlar gözde.

Eye Liner Olmazsa Olmaz
"Dumanlı gözler" adı verilen 2010 modasında eye liner de vazgeçilmezler arasında. Siyah jel eye liner alınmalı, fırçaya batırılmalı ve hiç bir zahmet olmadan düz bir çizgi çizmeden hemen fırça ile dağıtılmalı. Yine aynı işlem göz altınada uygulanmalı. Dumanlı Gözleri yapmak bukadar basit.

Kaşlar Doğal Renginde kalmalı
Saç rengi ne olursa olsun kaşlar doğal renginde kalmalı ve kalın olmalı fazla inceltilmemelidir.

Makyajınız Nasıl Gün Boyu Dayanır?
Makyajın gün boyu bozulmadan kalması için suya dayanıklı ürünler kullanılmalıdır.

Makyajda Doğru Bilinen Yanlışlar
Kalıcı olsun diye dudağa ruj sürmeden önce pudra ya da fondoten sürmek çok yanlıştır. Dudağı kurutmaktan başka hiçbir işe yaramaz.

Beyaz tonda kullanılan kapatıcılar göz altını aydınlatmaz aksine mor görünmesine neden olur.

Burnun üstüne veya alna sürülen allık doğallığı bozar, Allığı sadece elmacık kemiklerinin üstüne sürmelisiniz.

Ruj sürerken bilinenin aksine, önce ruj ya da parlatıcıyı sürülmeli sonra dudak kalemini çekilmelidir.

MeY
02.11.2009, 22:40
Makyaj yapmamak:D

тɪʟรıɱ
03.11.2009, 08:20
Ya zaten ben makyajı sevmıyorum.Bır kalem bır rımel bırde parfum gune hazırım :D:D

Logic@
03.11.2009, 12:43
Ben seviyorum makyajı ama kendimde değil tabi yanlış anlaşılmasın:D

тɪʟรıɱ
03.11.2009, 17:30
Ben seviyorum makyajı ama kendimde değil tabi yanlış anlaşılmasın:D

Bende dıyorum hayırdır :D

MeY
03.11.2009, 23:12
Saçımı tarayasım yok:D

Logic@
03.11.2009, 23:43