19 Eylül günü saat 14:11'de Balık burcunun 26. derecesinde bir Dolunay gerçekleşiyor. Dolunay zamanında Yeniayda başladığımız işler hızlanabilir girişimlerimizin sonuçlarını daha net görebiliriz. Dolunayda Güneş ve Ay eril ve dişil karşı kaşıya geldiklerinden duygusal anlamda gerilebilir kendimizi baskı altında hissedebiliriz. Duygularımızı ve tepkilerimizi kontrol etmekte zorlanabiliriz. Bu etki birkaç gün devam edebilir. Balık burcunda gerçekleşen Dolunay; yaratıcılık esin-ilham alma bir olmaya ruhsal temalara maneviyata ve şartları kabullenme temalarının vurgulanacağı daha duygu yüklü bir döneme işaret ediyor. Bizi karmaşaya düşüren dağıtan kaosa sokan gerçeklerden uzaklaştıran bir etkisi de olabilir.

Dolunayın Balık-Başak ekseninde gerçekleşmesi Ay ve Güneşin yönetici gezegenleri olan Merkür ve Jüpiterin gergin açısı; akışa bırakma kabullenme fedakarlıkta bulunma temalarını hayata geçirmekte zorlanacağımızı fikir ve kavram kargaşası yaşayama ihtimalinin yüksek olduğunu olayları büyütebileğimize işaret ediyor olabilir. Venüs Akrep burcunda Kuzey Ay Düğümü ve Satürn ile birleşiyor. İlişkilerde ortaklıklarda finansal ve sanatsal-estetik konularda politik alanda bizi sınırlayan testten geçiren sorumluluklar gün yüzüne çıkabilir. Bu temalarda krizler yaşamak krizlerle yüzleşmek ve sorunların temeline inmek gerçekçi olmak çok önemli. Ortaklıklarda finansal konularda sağlamcı tedbirli hareket edin. Pluton'un desteğiyle de gizli ve önemli gerçekleri gün yüzüne çıkarabilir sorunların üstesinden gelerek ilişkilerimizi güçlendirebiliriz.

Pluto "facies" ile bağlantı kurmaya devam ediyor. Belirli bir hedefe ve misyona sahip bir kişinin-topluluğun-kurumun şiddete acımasızlığa meydan okumaya maruz kalabileceğini anlatıyor.

Dolunayın ve onu takip eden 14 günlük sürecin burçlar üzerindeki genel etkilerini bir sonraki yazımda yayımlayacağım.

Işığınızı yansıtmanız dileğimle

Aylin İleri Aydoğan